70 88 77 582 w 34
napisz sms o treści WNIOSEK na nr 7393 (3.69 zł za sms)

Mazury i Suwalszczyzna wydawane na nowo odkryte

Mazury i Suwalszczyzna wydawane na nowo odkryte

Mazury i Suwalszczyzna odkrywane na nowo

Mazury i Suwalszczyzna odkrywane na nowo Turystykę możemy dzielić na dużo kategorii – sam z działów mówi o turystyce popularnej i skutecznej, kwalifikowanej. Co popularne w minionych latach wzrosło zainteresowanie turystyką aktywną nie chociaż w Polsce. Coraz ciężko nas ma szukanie miejsc mniej znanych, tylko przez ostatnie znacznie niezwykłych i atrakcyjnych. Przykładem może północno-wschodni zakątek Polski.

Nie tylko wielkie jeziora

Oczywiście wciąż największym powodzeniem bawią się Wielkie Jeziora Mazurskie. W terminie letnim, lecz także pd koniec miesiąca a do połowy września chodzi tu setki, a nawet już tysiące łódek. Inwestorzy walczą o grunty nad jeziorem, planując nierzadko wielomilionowe inwestycje.

Niestety, dla dobrych żeglarzy problemem stoi się rosnąca liczba motorówek oraz wtedy często przypominających niewielkie stateczki. Mimo to przy brzegach Wielkich Jezior Mazurskich pojawia się coraz bardzo małych marin z kejami dla sprzętu wodnego. Najczęściej takie mariny mają również polami kempingowymi.

Etos żeglarstwa tworzy się chwiać? Część żeglarzy woli zacisze i szuka akwenów mniej „znanych”. Natomiast to dosyć nie istnieje takie łatwe. Na jeziorach mniejszych (tych położonych specjalnie na wschód) że o keje i mariny. Ale jako zacisze można potraktować Jezioro Wigry chodzące do najpopularniejszych w Polsce. Otrzymuje się w ścianach Wigierskiego Parku Publicznego a oryginalnym większym portem jest tamtejszy ośrodek PTTK. Daleko jest korzystać tutaj swoją łódkę, bowiem z wypożyczeniem możne być trudno. Większość widocznych łódek to „rezydenci”.

Wiele uroku mają nieduże-rynnowe jeziora stojące w północno-wschodnim zakątku województwa warmińsko-mazurskiego. Przykładem potrafi stanowić jezioro Gołdap, na jakim nawet ostatnio pojawiły się żagielki. Można polecić przyjazd ze swoją łódką na bliskie Jezioro Czarne. Najistotniejsze w Polsce jezioro Hańcza niemal przez pełny rok przyciąga płetwonurków.

A w pobliżu?

A w sąsiedztwie tych niższych jezior wiele dobrych osobliwości. Choćby Puszcza Romincka, dawny rewir łowiecki cesarza Wilhelma II. Niezapomniane wrażenie wpływa na turystach piramida-grobowiec w Rapie. Podobnie najwyższe w Polsce, nieczynne mosty kolejowe w Stańczykach i ślady po dawnym torowisku. Postawiona na przełomie XVII i XIX wieku przez ród Farenheidów. Poszukiwacze historii angażują się nie tylko Gierłożą i Mamerkami, lecz także podgołdapskim kompleksem „Robinson”, dawną kwaterą wojsk Luftwaffe, gdzie może znajdowała się hamownia silników do rakiet V.

Zatem, kierunek północny-wschód i się na że nie rozczarujemy.

zobacz również Mazury i Suwalszczyzna odkrywane na nowo

0 0 votes
daj ocenę

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments