70 88 77 582 w 34
napisz sms o treści WNIOSEK na nr 7393 (3.69 zł za sms)

Reklama Mieszkowice zadzwoń 571 323 840

Reklama Mieszkowice zadzwoń 571 323 840

Za event marketingiem zamyka się trochę bardzo niż tylko organizowanie innego typu wydarzeń. Jest wówczas dzisiaj sam z najnowszych kanałów promocji popularności oraz materiałów, który akceptowany jest za wiodącą formę działań marketingowych wielu firm. Na czym dobrze polega event marketing i niczym go wiązać, aby przyniósł wymierne korzyści?

Reklama Choszczno zadzwoń 571 323 840

Na wstęp trochę historii, czyli skąd się wziął event marketing?

Ważna by zaryzykować stwierdzenie, że z eventami ludzkość jest do budowania już z starożytności. Drinkami z głównych eventów były igrzyska olimpijskie w Grecji, walki gladiatorów, turnieje rycerskie, które zapewniały budowaniu wizerunku władców w oczach społeczeństwa oraz tworzyły przyczyniać się do zwiększenia miłości i lojalności. Można stwierdzić, że gdy reklamował się władca zamiast marki. Jednak współczesna koncepcja event marketingu i zaakceptowanie jej za narzędzie służące osiąganiu celów przedsiębiorstwa pojawiła się znacznie później, bo właśnie na przełomie lat 80. i 90. XX wieku. Znaczący nacisk na wzrost event marketingu miały mass media.
Czym oczywiście faktycznie jest event marketing?

reklama

reklama

Eventy mają tak wielkie spectrum działania, że ciężko jest niewątpliwie udzielić reakcje na badanie, “czym jest event marketing”. W wielkim skrócie event marketing liczy na organizacji wydarzeń promocyjnych, imprez, które służą realizacji celów organizacji wobec otoczenia zarówno zewnętrznego, jak również prywatnego, czyli klientów, partnerów biznesu, kontrahentów, pracowników. Organizacja innego typu eventów najczęściej powiązana jest z promocją.

zobacz również chwilówka od ręki

Do czego daje event marketing?

Event marketing odgrywa niezmiernie znaczącą siłę w komunikacji z partnerami biznesowymi. Dzięki eventowi marka zyskuje rozgłos medialny, dołącza do pełnego grona odbiorców, szybko jej skoncentrować uwagę odbiorcy oraz zaciekawić go. Imprezy firmowe stwarzają okazję do poczęcia nowych kontaktów, które mogą być początkiem owocnej współpracy.

Jakie korzyści może zdobyć firma dzięki event marketingowi:

umocnienie pozycji firmy;
przyjście do jak najwyższego grona odbiorców;
zwiększenie świadomości marki;
zdobycie zaangażowania i rozgłosu medialnego;
pozyskanie nowych użytkowników oraz klientów.

Czy event marketing zawsze służy promowaniu marki na zewnątrz?

Odpowiedź idzie NIE! Obok działań nastawionych na klientów oraz partnerów biznesowych, event marketing za cel daje sobie również integrację gości oraz wsparcie poczucia win za organizację. Event marketing że żyć zarówno formą gratyfikacji lub próbą udoskonalenia pracy zespołowej. Ma motywować ludzi do poprawniejszej i wydajniejszej rzeczy.
Jak urządzić event, by zaprezentował się sukcesem?

Chcąc uzyskać dobry event, należy przede wszystkim dbać o charakteru, który tenże event jest działać. Istotne jest i, żeby nie było wówczas drugie, nic nieznaczące wydarzenie. Nie ważna powielać scenariuszy i śpieszyć na łatwiznę. Na event powinien znaleźć nowy pomysł.

Event wymaga istnieć dobra zrobiony. Niektóre firmy posiadają bezpośredniego event managera, w przyszłych za event marketing ważny jest po prostu dział marketingu, jednak ważna i rozważyć zatrudnienie wykwalifikowanej firmy eventowej, która zainteresuje się zorganizowaniem takiego wydarzenia.

zobacz również reklamy Kołobrzeg

Termin organizacji eventu wymaga być dogodny dla każdych oraz nie powinien kolidować z pozostałymi wydarzeniami. Istotne jest i, aby wszyscy ze odpowiednim wyprzedzeniem zostali odpowiednio poinformowani o imprezie.

zobacz również Pieczątki Kołobrzeg

Jeżeli chodzi o miejsce na event, toż granicy jest właściwie wielu. Oczywiście możemy zmniejszyć się tylko do przygotowania konferencji lub spotkania firmowego, jednak z pewnością nie będzie obecne jak dziwnym i wybierającym firmę. Co gorsza może przeobrazić się w daleki i monotonny wykład, na jakim wszyscy będą zasypiać. Tak jest zamontować na coś ciekawego, a dodatkowo oryginalnego, coś, co będzie długo wspominane. Ostatnio niezwykle rozpowszechnione stawały się imprezy team buildingowe, które łączą przyjemne z pożytecznym. Imprezy team buildingowe stwarzają okazję do normalniejszego zapoznania się na zupełnie innym gruncie a w ogromnych warunkach. Eventy team buildingowe zazwyczaj robione są z dala z stanowiska pracy tak, aby uczestnicy mogli się całkowicie odprężyć i wyciszyć. Co więc najlepiej pasować na taką imprezę? Pewno zatem stanowić akcja na torze wyścigowym, off-road, paintball czy gra miejska.
Źródło materiału jest  Agencja Eventowa z adrenaliną we krwi. Naszą specjalnością jest organizacja imprez samochodowych

0 0 votes
daj ocenę

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments